Kurz I. stupně pro začínající - PRAHA

14.11.2020 09:30

V tomto termínu se bude konat náhradní ONLINE kurz I. stupně.

KDY: 14.-15.11.2020, SO 9:30 - 17:00 hod, NE 9:30 - 17:00 hod

KDE: Střední škola - COPTH, Poděbradská 1/179, Praha 9, zasedací místnost. 

V případě omezení možnosti konání veřejných akcí a stýkání se kvůli koronaviru, je možné uspořádat kurz i ONLINE v prostředí aplikace zoom, která je snadno a zdarma ke stažení. Lze se tedy vidět a slyšet v reálném čase přes obrazovku počítače, nebo i mobilního telefonu, lze využít chat pro otázky a energii lze během výuky přenášet na jakoukoli vzdálenost...

PŘIHLÁŠENÍ A INFORMACE: Je třeba se přihlásit přes online formulář zde nebo na e-mailu zy-qigong@email.cz, a na základě odeslané nezávazné přihlášky získáte bližší informace o kurzu, ceně a systému slev. 

Systém ZY Qigong se rozvíjel v Číně více než 7 tisíc let, pro sílu svých metod však patřil až do konce 20. století mezi tajné znalosti, což se dnes postupně mění. Metody výuky ve škole ZY Qigong jsou zcela odlišné od výuky třeba v taiji a u běžně známých cviků qigongu (čchi-kungu) a umožňují studentům rychleji pochopit podstatu technik a především získat vlastní zkušenost a dovednosti v práci s životní energií (qi). Cvičení je celostní - pomáhá fyzickému tělu, rozvíjí energetický systém a utišuje mysl. Praktikující již od začátku získává účinné nástroje pro práci na svém zdraví, vitalitě a seberozvoji. Cvičení odstraňuje únavu, stres, harmonizuje činnost orgánů a organizmu jako celku, zvyšuje imunitu, zlepšuje mentální schopnosti a také omlazuje a vede k dlouhověkosti. Čtyři přípravné cviky využívají jednoduchý, pomalý pohyb těla. Hlavní cviky, které nevyžadují žádný pohyb, patří mezi vyšší úrovně qigongu a využívají úplně jiné principy působení na tělo, energii a mysl, než běžně známá cvičení a díky tomu mají mnohem zásadnější účinky, než cvičení pohybová. Lektor má schopnost předávat energii celé skupině i jednotlivcům pro co nejefektivnější výuku a co nejrychlejší výsledky cvičení. Cvičení není náročné fyzicky ani na zapamatování, lze jej přizpůsobit i nemocným a hendikepovaným. Mnoho cviků a vyučovaných technik lze nepozorovaně provádět i během pracovního dne, ve stoje, v sedě, v leže, nebo při chůzi.

Další informace na youtube a v časopisových článcích:

Videa:

Rozhovor pro pořad Cesty k sobě, jaro 2019: Petr Kochlík, Qigong - rychlá a pohodlná cesta ke zdraví  

Záznam z online miniworkshopu, pro začínající a nevěřící: Miniworkshop práce s energií

Články:

Časopis ve hvězdách, č. 97, červenec a srpen 2020, Posilování naší obranyschopnosti (jpg)

Časopis Ve hvězdách, č. 93, listopad a prosinec 2019, Cvičení bez pohybu (3. část)

Časopis Ve hvězdách č. 92, září a říjen 2019, Cvičení bez pohybu (2. část)

Časopis Ve hvězdách č. 91, červenec a srpen 2019, Tajemství cvičení bez pohybu

Časopis Ve hvězdách č. 90, květen červen 2019, Umění stát jako Velký strom

Časopis Ve hvězdách č. 89, březen a duben 2019, Qigong a onkologická onemocnění

Další články zde