Skip to content

Jednoduchá věda o životě

Jednoduchá věda o životě

Vítá Vás spolek

Navštívili jste stránky sdružení Zhong Yuan Qigong Česká republika (ZYQ ČR), na kterých naleznete informace o jedné z nejstarších škol čínského umění qigong (čchi-kung) – cvičení pro zdraví a seberozvoj. V Číně jsou cviky qigongu již po staletí praktikovány lékaři tradiční medicíny, mnichy, poustevníky, ale i „obyčejnými“ lidmi a dodnes jsou velmi populární. Každé ráno tak můžete vidět Číňany v parcích, jak provádí své oblíbené cvičení, které nám může připadat exotické a zcela jiné, než na co jsme zvyklí.

Pokud vás však zajímá zdravý způsob života, duchovní rozvoj a nalezení harmonie, nebo jen potřebujete více energie a zbavit se napětí a stresu, neváhejte a vyberte si některý ze zde nabízených kurzů. Na kurzu za pomoci zkušeného lektora proniknete do tajemství umění, které bylo do nedávné doby na západě zcela neznámé. Možná pak budete překvapeni, jak účinné cviky qigongu jsou a jak snadno je lze začlenit i do vašeho života. Těšíme se na vás!

VÝRAZ QIGONG SE NEJČASTĚJI PŘEKLÁDÁ JAKO "PRÁCE S ENERGIÍ"

Cvičení qigong

Qigong (v české transkripci "čchi-kung") je prastaré čínské umění. Výraz qigong se nejčasteji překládá jako "práce s energií". Uvádí se, že qigong byl v různých podobách praktikován už před pěti, či dokonce sedmi tisíci lety. Jedná se cvičení, které slouží k celkovému, harmonickému rozvoji člověka, tedy rozvoje těla, energie i ducha. Existuje více druhů a pojetí qigongu - qigong sloužící k zachování zdraví, či léčení nemocí, qigong využívaný v bojových uměních, qigong sloužící k získání dlouhověkosti, moudrosti, či osvícení.

Cvičení "Qiqong" je prastaré čínské umění, které se nejčasteji překládá jako "práce s energií". 

Instruktoři ZY-Qigong

Petr Kochlík

Martin Kadlec

Monika Kunovská

Martin Král

Mistr xu mingtang

Mistr Xu Mingtang je současným Velmistrem a držitelem linie školy Zhong Yuan Qigong, systému který je starý tisíce let. Pochází ze starověké šamanské a kungfu rodiny, úzce spojené s klášterem Shaolin v provincii Henan v Číně. Mistr je dnes jedním z předních učitelů a léčitelů čínské medicíny. Vyučoval systém ZY Qigong více než 40.000 studentů nejméně v 17 zemích světa a dohlíží na kliniky po celém světě.

KOntaktujte nás

Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď na našem webu? Nevadí. Ozvěte se nám, rádi Vám odpovíme.
Mobil
Adresa
E-mail